Blog > Komentarze do wpisu

domowa piekarnia ;)

Witajcie ;)

dziś trochę na inny temat, mianowicie jak wskazuję tytuł będzie o pieczeniu. Ostatnio jestem bardzo zafascynowana domowym wypiekaniem chleba. Z ciastami moja przygoda zaczęła się dużo dużo wcześniej, pierwszego murzynka upiekłam mając 11 lat ;) Ta miłość została we mnie do dziś jedyną przeszkodą jest brak dużego piekarnika i za mała ilość osób, które by moje wypieki spożywały. Nie mniej jednak chleb to co innego, je się go praktycznie codziennie ;) Pierwszy, jaki upiekłam był prosty na drożdżach z przepisu zamieszczonego na blogu Moje wypieki. Chlebek był bardzo smaczny, szczególnie posypany sezamem jednak miał chyba nie do końca dobrą strukturę przez zły typ mąki. Użyłam zwykłej tortowej, a dopiero później zaczęłam się zastanawiać jaka jest różnica między typami mąki pszennej i która do czego jest najlepsza. Po poszerzeniu swojej wiedzy zaopatrzyłam się w mąkę pełnoziarnistą 3 ziarna i mąkę żytnią niestety jak na złość nie mogę nigdzie znaleźć podstawy czyli mąki pszennej chlebowej ;/ Póki co zastępuję ją najwyższym typem jaki znajdę w sklepie. Bardzo Was zachęcam abyście też spróbowały, gdy raz się skosztuje samodzielnie zrobionego ciepłego jeszcze chlebka od razu się zapomina o tym ze sklepu ;) Poza tym nie jest to tak trudne jakby się mogło wydawać, wystarczy trochę czasu i chęci.

Mi osobiście tak się spodobało, że postanowiłam min 2 razy w tygodniu coś wyprodukować, M w 100% popiera ten plan ;) A gdy dojdę do perfekcji w pieczywie drożdżowym wezmę się za chleby na zakwasie. Dziś robię te bułeczki : http://www.mojewypieki.com/przepis/bardzo-puszyste-buleczki

właśnie wstawiłam do piekarnika, oby się udały. Na jutro mam dwie równie ciekawe opcje i nie wiem na którą się zdecydować, chlebek czekoladowy czy drożdżówki z czekoladą? Co Wy byście wybrały? ;)

poniedziałek, 14 października 2013, walczacazprzeciwnosciami

Polecane wpisy